Ekopol je zložený zo štyroch éterických olejov.
Najväčšie zastúpenie má koriander. Z celkového množstva 180mg éterických olejov v jednom pásiku, má koriander 80mg.  Aké sú jeho účinky?

Koriander je nenáročná bylinka, ktorú používali Egypťania už pred 5000 rokmi. Dodnes sa používa ako v kuchyni, tak pri liečení rôznych chorôb. Olej sa získava destiláciou semien koriandra siateho vodnou parou. Jeho chemické zloženie tvoria alkoholy, monoterpény, estery, ketóny, aldehydy a mnoho ďalších látok.

Najväčšiu zložku koriandrového oleja tvorí linalool (min. 60%). Je to alkohol, ktorý má výrazné antibakteriálne, antivírusové, antifungálne, antiseptické a sedatívne účinky.
Okrem koriandru sa linalool nachádza v oleji z ružového dreva, bergamotovom, jazmínovom, ružovom či levanduľovom éterickom oleji. Má kvetinovú arómu a používa sa v kozmetike na prevoňanie mydiel či šamónov, alebo ako významná zložka parfumov.

Koriandrový olej ovplyvňuje tráviaci a hormonálny systém. V Číne sa používal pri dyzentérii, hemoroidoch, osýpkach, nevoľnosti od žalúdka, bolesti zubov a bolestivých prietržiach.
Tiež je užitočný pri anorexii, nachladnutí, chrípke, nervovom vyčerpaní a strese,  svalovom napätí, pri epileptických záchvatoch, reumatizme.  Vo veľkých množstvách pôsobí, ako už bolo písané vyššie, omamne. Používa sa pri zotavovaní sa po ťažkom pôrode, pri bolestiach svalov, kĺbov alebo pri migrénach, pri menštruačných bolestiach, je účinný pri očiste organizmu od črevných parazitov.